Zalety podwieszanych szafek umywalkowych

Łazienka to część domu, której umeblowanie niejednokrotnie spędza sen z powiek. Pomieszczenia przeznaczone na łazienki lokowane są zazwyczaj na niewielkich przestrzeniach, przez co dobór funkcjonalnych i eleganckich mebli jest dość mocno ograniczony. Ponadto w łazienkach poza elementami umeblowania obowiązkowo musi znaleźć się prysznic lub wanna, toaleta, a niekiedy nawet pralka wraz z suszarką. Przechowywanie kosmetyków oraz środków do higieny osobistej jest więc trudne, a na duże i pojemne szafki często nie można sobie niestety pozwolić. Oczywiście można pokusić się o ich przechowywanie na zewnątrz, jednak nie jest to zbyt trafne rozwiązanie, ponieważ produkty chemiczne narażone na działanie nieuniknionej w łazience wilgoci, tracą swoje cenne właściwości.

Praktyczna metoda

Dobrym rozwiązaniem chroniącym łazienkowe bibeloty są podwieszane szafki łazienkowe. Przedmioty usytuowane w tego rodzaju szafkach będą chronione zarówno przed wilgocią, jak i kurzem. Zaletą podwieszanych szafek umywalkowych jest fakt, nie zajmują dużo miejsca, a zwłaszcza podłogi, dzięki czemu można ją utrzymać czystości.

Podwieszane szafki są niezwykle dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku ograniczonej powierzchni łazienkowej. Takie umeblowanie jest bardzo pojemne i nie zajmuje przy tym dużo miejsca. Montowane są w sposób praktyczny, który ułatwia funkcjonowanie w łazience. Najczęściej wykorzystuje się podwieszane szafki łazienkowe, na których montuje się umywalkę. Takie rozwiązanie gwarantuje wygospodarowanie miejsca do przechowywania łazienkowych gadżetów, a dodatkowo w sprytny sposób ukrywa umywalkę, pod którą montuje się szuflady bądź półki, w zależności od upodobań klienta.

Ostatnio coraz częściej korzysta się także z podwieszanych regałów bądź słupków. Tego typu meble, dzięki temu, że nie są zbyt szerokie i nie zajmują dużo miejsca, idealnie spiszą się w niewielkich łazienkach. W podłużnych meblach znajduje się spora ilość półek, dzięki czemu swobodnie można na nich układać ręczniki czy niezbędne kosmetyki.

Funkcjonalne i stylowe

Podwieszane szafki umywalkowe często wkomponowują się w klimat każdego nowoczesnego wnętrza. Przeważnie spotyka się tego typu meble w białych oraz kremowych odcieniach, co wpasowuje się w bardzo popularny trend minimalizmu. Nie jest to jednak rozwiązanie tylko i wyłącznie adekwatne dla minimalistycznych wnętrz. Coraz więcej producentów decyduje się także na drewniane meble łazienkowe, co sprawia, że usatysfakcjonowani będą zarówno fani nowoczesnych wnętrz, jak i miłośnicy retro.

Artykuł powstał we współpracy z https://sanitti.pl/poradniki/zalety-podwieszanych-szafek-umywalkowych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here