Wyprzedaż rocznika – czy to dobry moment na kupno samochodu?

Chcesz nabyć auto, rozważając zakup fabrycznie nowego modelu? Jeżeli zależy Ci na poczynieniu sporych oszczędności, nie zwlekaj. Obecnie w salonach trwa tzw. wyprzedaż rocznika 2018. Sprawdź, czy to rozwiązanie faktycznie jest korzystne także dla Ciebie.

Chociaż sprzedaż pojazdów trwa przez cały rok, od listopada daje się zauważyć wzmożone zainteresowanie fabrycznie nowymi autami. Powód jest prosty – mniej więcej w tym czasie dealerzy organizują wyprzedaż rocznika 2018. Dzięki temu wiele osób ma szansę kupić auto dużo taniej w porównaniu z cenami katalogowymi.

Wyprzedaż rocznika – skąd taka akcja?

Wyprzedaż rocznika to głośna akcja w salonach samochodowych, dzięki której klient może sporo zaoszczędzić, zaś dealer – pozbyć się aut zalegających na placach. Z punktu widzenia sprzedawcy jest to istotne – sprzedając samochód z dużą zniżką pod koniec roku, uniknie znacznie większych strat finansowych w kolejnych miesiącach.

Warto pamiętać, że w Polsce – w przeciwieństwie do innych krajów – podawany jest wyłącznie rocznik, już bez miesiąca produkcji. Dlatego auto wyprodukowane na początku roku jest właściwie tyle samo warte, ile pojazd z końcówki roku.

Wyprzedaż rocznikowa – to się może opłacać

Nie da się ukryć, że wyprzedaż rocznika 2018 to akcja pozwalająca uzyskać spore upusty cenowe – rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Duża oszczędność to nie jedyny atut takiej akcji. Wyprzedaż daje dostęp do samochodu „od ręki” – nie trzeba miesiącami czekać na jego wyprodukowanie i transport do kraju.

Z wyprzedaży warto skorzystać wówczas, gdy:

  • chcesz zaoszczędzić sporą sumę
  • zależy Ci na aucie już teraz
  • nie ma dla Ciebie znaczenia wersja silnikowa, wersja wyposażenia, kolor nadwozia itp.

Musisz się jednak spieszyć – im bliżej końca roku, tym mniejszy wybór dostępnych pojazdów. W zamian jednak możesz liczyć na większe upusty cenowe.

Samochód z wyprzedaży rocznika także na kredyt

Nawet, jeśli nie jesteś przygotowany na zakup pojazdu wyprzedażowego, gotówka wcale nie jest jedyną formą finansowania. Bez problemu możesz zaciągnąć kredyt samochodowy na korzystnych warunkach.

Jeżeli zależy Ci na niskich ratach i bierzesz pod uwagę wymiany auta po kilku latach, rozważ Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 11,48%. Jest to rozwiązanie, które może nieść wiele korzyści:

  • wpłata własna już od 10% wartości pojazdu
  • rata niższa o 40% w porównaniu ze standardowym kredytem
  • niskie oprocentowanie 5,99%,
  • możliwość wymiany auta bez konieczności angażowania gotówki.

Dodatkowym atutem są uproszczone formalności – dopełnisz ich bezpośrednio u dealera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here