We współczesnej gospodarce wolnorynkowej praktycznie wszystko może być dobrem inwestycyjnym, czyli rzeczą, którą kupuje się w celu ochrony swojego majątku i najlepiej także jego pomnożenia. Obecnie można nawet inwestować w przedmioty nieistniejące i nie chodzi wcale o tak zwane wirtualne waluty, ale na przykład o opcje binarne czy kontakty terminowe. Dzięki pojawieniu się kantorów online okazało się, że interesującym dobrem inwestycyjnym są także waluty.

Inwestycja w waluty z kantorem onlinewymiana walut online

Od strony technicznej inwestowanie w waluty jest bardzo proste. Służą do tego zwykłe kantory, banki lub najlepiej kantory online takie jak Amronet.pl, w których koszt wymiany walut jest zdecydowanie najniższy. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś planuje inwestycje stosunkowo krótkoterminowe i chce korzystać na częstych zmianach kursów różnych par walutowych. Kantory internetowe do tego zdecydowanie zachęcają, nie tylko ze względu na to, że wymiana walut jest znacznie korzystniejsza cenowo, ale także w związku z łatwością korzystania z nich. Swoje konto na Amronet.pl można założyć niemal natychmiast, a do wykonania transakcji potrzebne są tylko dwa konta bankowe, z którego pobrana zostanie sprzedawana waluta i na które trafi waluta zakupiona. Potem wystarczy tylko złożyć ofertę na takiej samej zasadzie, jak się to robi w sklepach internetowych, a transakcja zostanie zrealizowana natychmiast i tak szybko, jak tylko bank będzie w stanie zorganizować przelew, pieniądze trafią do klienta.

Perspektywy inwestora-spekulanta

Szybkość działania i niskie koszty transakcji, jakie oferują kantory , sprawiły, że handel walutami może mieć nawet postać spekulacji. Innymi słowy, jeśli dla przykładu posiadacz złotówek spodziewa się, że w strefie euro wzrosną stopy procentowe, a w Polsce spadną, może swoje złotówki wymienić na euro, poczekać jeden dzień na ogłoszenie decyzji przez banki centralne, na co rynek zareaguje wzrostem wartości euro i spadkiem wartości złotówki, a potem nasz inwestor sprzeda euro za złotówki. Efektem dwóch operacji będzie fakt pojawienia się w kieszeni inwestora większej ilości złotówek.

Inwestycje długoterminowe

Inwestowanie w waluty nie jest niczym nowym i każdy kraj posiada duże ilości rezerw w metalach szlachetnych oraz właśnie w walutach uważnych za najbardziej stabilne i przewidywalne. Kantory  sprawiają, że niemal bez kosztów takie samo działanie może podejmować każdy użytkownik internetu. Jeśli internauta spodziewa się, że nasz kraj nie będzie sobie radził najlepiej, a gospodarka USA wydaje mu się stabilna, może kupić dolary amerykańskie i swoje oszczędności trzymać właśnie w tej walucie. Niekoniecznie w formie pieniądza gotówkowego, ponieważ  może zakupić chociażby bony skarbowe i zarabiać trochę lepiej na tego rodzaju lokacie. Dzięki takiej inwestycji umożliwionej przez kantor internetowy, posiadacz walut nie musi się martwić tym, że jego oszczędności nagle staną się bezwartościowe. Przez wszelkie zawirowania gospodarcze nad Wisłą przejdzie suchą stopą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here