dostęp do budynków

Jedną z ważniejszych ludzkich potrzeb jest poczucie bezpieczeństwa. Dotyczy ona różnych aspektów naszego funkcjonowania. Chronimy swoją rodzinę oraz dobytek, ale uczestniczymy również w zabezpieczaniu podmiotów, w których pracujemy. Współczesna technologia daje nam coraz większe możliwości w tym zakresie. Możemy korzystać z rozbudowanych systemów kontrolujących dostęp do budynków, pomieszczeń lub urządzeń. Co ciekawe, polscy producenci mają w tym temacie wiele do zaoferowania.

Polski producent z tradycjami

Spółka MicroMade to polski producent urządzeń elektronicznych. Firma z powodzeniem funkcjonuje na rynku już ponad trzydzieści lat. Większość z nas zapewne miała do czynienia z produktami firmy, a nawet o tym nie wie. Zaprojektowane przez MicroMade mikroprocesory są instalowane w różnego typu urządzeniach. Firma uczestniczyła między innymi w opracowywaniu prototypu zamka rowerowego obsługiwane przez kartę miejską oraz wyprodukowała rejestratory z kolorowym ekranem dotykowym.

W sferze zainteresowania załogi firmy jest także szeroko pojęta produkcja systemów kontroli dostępu oraz ewidencji czasu pracy. Z oferty firmy korzystają zarówno podmioty prywatne, jak i publiczne. Co istotne, MicroMade posiada pełną kontrolę nad powstawaniem urządzeń. Produkcja obudów urządzeń i ich montaż odbywa się w naszym kraju.

Systemy dedykowane dla żłobków, przedszkoli i szkół

Urządzenia i oprogramowanie stworzone przez MicroMade to ogromne wsparcie dla zarządzających placówkami, w których przebywają dzieci. System bibinet posiada wiele funkcjonalności. Z jednej strony służy ewidencji pobytu dziecka w żłobku, przedszkolu lub w szkole. Z drugiej strony jest rewelacyjną formą kontroli i zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa.

W podmiocie edukacyjnym montuje się specjalne rejestratory. Każde dziecko, rodzic lub opiekun są wyposażeni w identyfikator w postaci karty zbliżeniowej (może zawierać imię i nazwisko dziecka oraz jego zdjęcie) lub breloczka zbliżeniowego. Identyfikatory te przykłada się do rejestratora, który ewidencjonuje wszystkie wejścia i wyjścia. Karta lub breloczek mogą również obsługiwać rygiel elektromagnetyczny, czyli kontrolować dostęp do danego budynku.

Systemy dedykowane podmiotom gospodarczym i urzędom

Taka sama zasada funkcjonowania systemu może być zastosowana również w podmiotach produkcyjnych, usługowych, handlowych lub urzędach. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie miał wstępu na dany teren. Ponadto pracodawca otrzyma szczegółowy raport z ewidencji czasu pracy pracowników.

Warto wskazać, że każdy zainteresowany współpracą podmiot może dopasować system do swoich indywidualnych potrzeb. Kontrola dostępu może obejmować na przykład jedynie główne wejście do budynku lub dowolne wybrane przez zamawiającego pomieszczenia. Wszelkich informacji w tym zakresie udziela Biuro Handlowe MicroMade.

Systemy dedykowane bankom

W katalogu produktów firmy znajdują się także rozwiązania dedykowane bankom. W ofercie są zarówno systemy kontroli dostępu, ale też zestawy do zabezpieczenia bankowej strefy, która jest ogólnodostępna i otwarta 24 godziny na dobę (wpłatomat, bankomat).

Warto podkreślić, że systemy MicroMade to nie tylko same urządzenia, ale także oprogramowanie i możliwość tworzenia specjalnych raportów (obejmujących poszczególnych pracowników, jak i wszystkich zatrudnionych w danym dziale). Jest to zatem niezwykle cenne narzędzie kontrolno-ewidencjonujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here