Soundbar z subwooferem

Kiedy myślimy o dobrym zestawie audio do domu, pewnie jako pierwsze przyjdą nam do głowy ogromne kolumny ze wzmacniaczem i całym osprzętem. Technologia jednak poszła znacznie do przodu, tak samo jak trendy – wiele osób zamiast pełnego zestawu głośników wybiera soundbar z subwooferem. Czy taki pomysł ma sens? Jak najbardziej tak! Soundbary mają masę zalet, które wyszczególnimy w tym artykule – zobacz, dlaczego soundbar jest taką dobrą opcją do domu.

Czym jest soundbar?

Wątpliwości przy rozmyślaniu, czy lepiej będzie wybrać pełny zestaw nagłośnienia, czy soundbar z subwooferem, może wzbudzić niepozorny wygląd tej drugiej opcji. Soundbary wizualnie przypominają zupełnie zwykłe głośniki, wyróżniające się nieco swoimi proporcjami. Czy tak jest w rzeczywistości i soundbar niczym nie różni się od zwykłego głośnika?

Absolutnie nie! Przede wszystkim każdy soundbar to tak naprawdę nie jeden spłaszczony głośnik, ale kilka głośników umieszczonych w jednej obudowie. Co więcej, w większości soundbarów są one ułożone w specjalny sposób, żeby emisja dźwięku w przestrzeni stała na jak najlepszym możliwym poziomie. Żeby osiągnąć taki efekt przy komponowaniu własnego zestawu głośników, musielibyśmy włożyć w to znacznie więcej wysiłku i testować emisję dźwięku przy ich różnym ułożeniu. Konstrukcja soundbara sprawia, że nie mamy już tego problemu.

Soundbar z subwooferem – najlepsza opcja do niewielkich pomieszczeń

Gigantyczną zaletą soundbarów w porównaniu z klasycznymi głośnikami jest ich rozmiar. Nawet największy soundbar z dodatkowym głośnikiem niskotonowym będzie mniejszy niż klasyczny zestaw głośników. Z tego powodu ten sprzęt może się odnaleźć z powodzeniem w większośći pomieszczeń, niezależnie od jego rozmiaru.

Dodatkową zaletą soundbara w tym kontekście może być fakt, że do jego poprawnego używania nie potrzebujemy wzmacniacza. Każdy soundbar to głośnik aktywny, który nie wymaga od nas dodatkowego wzmacniania sygnału – nawet jeśli mamy na myśli soundbar z subwooferem, ponieważ głośnik niskotonowy także działa samodzielnie. To kolejny plus dla osób, które nie dysponują sporą przestrzenią. Niektóre soundbary mogą być wielkości samego wzmacniacza, nie wspominając już o kolumnach.

Samsung HW-A550 – wydajny soundbar z subwooferem

Soundbar może być świetną opcją do każdego pomieszczenia i dostarczyć swoim użytkownikom takich samych wrażeń audio, jak klasyczne głośniki. Jego kompaktowa budowa sprawia, że bez problemu zmieścimy go prawie wszędzie – przykładem może być tutaj model głośników marki Samsung o nazwie HW-A550.

Ten niepozorny sprzęt dowodzi, że głośnik wcale nie musi być duży, żeby zachwycać świetnym dźwiękiem i budzić emocje. Dzięki technologii DTS Virtual:X i dodatkowemu wzmocnieniu basów ten soundbar z subwooferem jest dokładnie tym, co może zapewnić Ci rewelacyjną jakość audio, nie wymagając przy okazji masy miejsca i nie drenując Twojej kieszeni.

Dla kinomanów dodatkową zaletą będzie automatyczna optymalizacja dźwięku dostępna w tym głośniku – – soundbar sam dobierze odpowiednie parametry emisji dźwięku względem odtwarzanych treści.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here