Różne oblicza europejskich mórz - Portugalia i Słowenia

Wypoczynek w Europie może przyjąć różne oblicza. Gorące południe, chłodny wschód i tętniący życiem zachód dostarczają zupełnie odmiennych wrażeń każdemu turyście. Szczególnie ciekawe są europejskie morza, które wyróżniają się ogromną różnorodnością.

Portugalia – gorące plaże nad chłodnym oceanem

Portugalię okalają chłodne wody Atlantyku, które tworzą ciekawy kontrast z gorącymi plażami i słoneczną pogodą przez 300 dni w roku. Na portugalskim wybrzeżu na turystów czekają rozległe plaże, a łagodny i zrównoważony klimat sprawia, że jest wielu chętnych do skorzystania z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/portugalia. Do Portugali należą Madera oraz Azory, a południowe wybrzeże Algarve jest oblegane przez Europejczyków i nie tylko przez całe lato.

Na portugalskim wybrzeżu oraz na należących do kraju wyspach świetnie czują się rodziny z dziećmi, które szukają spokoju i słońca. Dodatkowo wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Portugalii upodobały sobie delfiny, które stanowią doskonałą atrakcję dla młodszych i starszych turystów. Morskie ssaki można podziwiać w nowoczesnym oceanarium w Gui niedaleko Albufeiry oraz ze specjalnych łodzi, pływając po wodach oceanu. Podczas wakacji w Portugalii warto również udać się na latarnię morską, z której rozciąga się niezapomniana panorama na Atlantyk i wybrzeże.

Słowenia – Europa w miniaturze

Słowenię określa się czasem mianem Europy w miniaturze, gdyż posiada dostęp zarówno do ciepłego Morza Adriatyckiego, jak i do śnieżnych Alp. Ponadto na terenie maleńkiego państwa znajdują się aż trzy strefy klimatyczne. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, w części północnej – alpejski z dużymi opadami śniegu w miesiącach zimowych, a na wschodzie – kontynentalny z gorącymi latami i mroźnymi zimami.

Do Słowenii w ramach oferty https://dreamtours.pl/wakacje/slowenia najwięcej turystów przyjeżdża, by wypocząć na piaszczystych plażach i skorzystać z możliwości kąpieli w ciepłym morzu. Na południu kraju szczególnie chętnie wypoczywają rodziny z dziećmi. Fani zwiedzania mogą natomiast wykupić na https://dreamtours.pl/ wycieczkę do Lublany, czyli stolicy Słowenii. Bez względu na to, którą część kraju zamierza się zwiedzić, warto spróbować lokalnej kuchni – jota to zupa, która przypomina polski kapuśniak, natomiast miłośnicy słodkości rozsmakują się w gibanicy. Co ważne, do Słowenii z Polski można dotrzeć samochodem, co obniża koszty podróży i sprawia, że wakacje nad Adriatykiem są przystępniejsze cenowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here