Przyjaciel magazynu - elektryczny wózek paletowy

Każdy, kto prowadzi firmę opierającą się na zarządzaniu przepływem różnego typu towarów oraz ich składowaniu, na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, że do najważniejszych celów inwestycji w obszarze logistyki należy realizacja zadań cechujących się najwyższym poziomem wydajności oraz optymalizacja kosztów magazynowania. Niestety, wiele podmiotów nie dostrzega znaczenia prac załadunkowych i rozładunkowych w drodze do realizacji powyższych celów. Zadania w dokach bardzo często realizowane są za pomocą wózków czołowych lub za pomocą ręcznych wózków paletowych. Nowoczesne centra dystrybucyjne korzystają na tym etapie z elektrycznych wózków paletowych. Paleciak elektryczny może być jednym z kluczowych elementów efektywnej układanki logistycznej.

Paleciak kluczem do wydajności magazynu

Odpowiednio dobrany elektryczny wózek paletowy jest jednym z kluczowych narzędzi wpływających na sprawne zarządzanie logistyką wewnątrzmagazynową. Im cięższe są twoje palety, im więcej samochodów obsługuje dziennie twój magazyn, tym bardziej rośnie rola elektrycznego paleciaka w twoim procesie logistycznym. Dodatkowo, obecna sytuacja na rynku pracy wymusza na pracodawcy zapewnienie przyjaznego oraz komfortowego środowiska pracy. Wózek paletowy elektryczny jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie konieczne jest pokonywanie dużych odległości z ładunkiem.

Jak wybrać elektryczny wózek paletowy?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń różniących się parametrami oraz właściwościami. Jak wybrać to najbardziej odpowiednie? Przy wyborze właściwego sprzętu najważniejsze kryteria to możliwość obsługi zróżnicowanych ładunków, szybkość jazdy oraz bezpieczeństwo w zatłoczonych przestrzeniach, a co za tym idzie zwrotność. Kluczowym parametrem jest oczywiście niezawodność. Musimy pamiętać, że zadania realizowane przez elektryczny wózek paletowy bardzo obciążają sprzęt. Przykładowo, elektryczny paleciak musi pokonywać różnice poziomów przy wjeżdżaniu oraz wyjeżdżaniu z samochodów, co w przypadku słabej konstrukcji będzie owocowało licznymi i kosztownymi naprawami.

Wybierając najlepszy wózek dla swojej firmy, koniecznie należy zwrócić uwagę na: producenta urządzenia, wydajność silnika, solidność konstrukcji, wykonanie wideł oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dostawcy urządzenia. Przykładowo, producent elektrycznych wózków widłowych Crown udziela dożywotniej gwarancji na wybrane elementy konstrukcyjne swoich urządzeń. Elektryczny wózek widłowy Crown do pracy w dokach załadunkowych jest dostępny na oficjalnej stronie marki: https://wozkicrown.pl/seria/wt-3000/.

Rotacja personelu, a wózek paletowy

Coraz większym problemem na rynku pracy jest bardzo duża rotacja pracowników. Zagadnienie to jest dobrze znane również w branży logistycznej. Z jednej strony mamy koszty, które należy ponieść w celu właściwego wyszkolenia operatora. Z drugiej strony w magazynie można różnicować zadania pod względem obciążenia fizycznego. Prace realizowane na wózkach wysokiego składowania, choć wymagają większej wprawy, można uznać za powodujące mniejszy wysyłek niż załadunek czy rozładunek samochodów ciężarowych za pomocą ręcznego wózka paletowego. Nowoczesne elektryczne wózki paletowe posiadają cały szereg systemów, które sprawiają, że prace transportowe, uznawane dotychczas za męczące, są chętnie realizowane przez pracowników firmy:

– elektryczny wózek paletowy z podestem neutralizującym wstrząsy – przejeżdżanie przez różnice poziomów sprzętem, który przede wszystkim powinien gwarantować odpowiednią stabilności i generalnie jest mało amortyzowany, obciąża w znacznym stopniu nadgarstki, stawy oraz kolana operatora. W wyniku pracy kilka godzin dziennie na takim urządzeniu dolegliwości mogą stać się wyraźnie odczuwalne. Przed inwestycją w elektryczny wózek paletowy z podestem warto zwrócić uwagę na odpowiednią amortyzację, która przekłada się bezpośrednio na komfort i zadowolenie pracownika,

– w wózku paletowym elektrycznym prowadzonym należy zwrócić uwagę na systemy ułatwiające prowadzenie i manewrowanie sprzętem w zatłoczonych przestrzeniach. Na rynku można znaleźć elektryczne paleciaki dedykowane do pracy w centrach handlowych czy też sklepach wielkopowierzchniowych. Sprawdzą się one również w centrach dystrybucyjnych, a zadania na nich mogą z powodzeniem realizować również mniej doświadczeni pracownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here