magnesy na zamówienie

Każdy z nas miał z nimi styczność. Przywiezione na pamiątkę z podróży, wręczone przez przyjaciół wracających z odległych krajów, otrzymane jako gratis do zakupionego produktu. Magnesy reklamowe i pamiątkowe – bo o nich mowa – nadal nas otaczają i nic nie wskazuje, żeby to się zmieniło.

Powodów, dla których firmy po nie sięgają jest kilka, ale jednym z najważniejszych jest fakt, że magnesy na zamówienie to nadal tanie i atrakcyjne rozwiązanie. 

Dowolny wzór

Obecnie technologie produkcji pozwalają tworzyć magnesy o dowolnym wzorze. Historyczna budowla, panorama miasta, zwierzę, a może logo marki? Niezależnie od wyboru, firmy specjalizujące się w produkcji magnesów na zamówienie są w stanie przenieść na produkt dowolne kształty i kolory. 

Wybór nie ogranicza się tylko do kształtów. Ważny jest również materiał. Plastik, guma, drewno, metal… każdy z nich ma inną specyfikę, każdy ma swoje ograniczenia i każdy pozwala uzyskać inny efekt. Firmy specjalizujące się w produkcji magnesów z metalu – jak np. łódzki producent MCC Medale – wiedzą doskonale jak wykorzystać pełnię możliwości materiału. 

Magnesy w marketingu

I właśnie ta dowolność wzoru sprawia, że magnesy nadal chętnie wykorzystywane są przez firmy w swoich działaniach marketingowych i reklamowych. Odpowiedni magnes ze wzorem dostosowanym do wizerunku firmy – np. uwiecznionym logo, maskotką nazwą albo innym charakterystycznym znakiem sprawia, że mogą one spełniać wiele funkcji.

Magnesy wykorzystywane są więc jako gadżety promocyjne rozdawane klientom na targach. Są również dodawane do produktów jako gratis. Magnesy na zamówienie wręczane są też jako pamiątki różnych wydarzeń, znaczącym dla firmy klientom i partnerom biznesowym. Mogą być także produktem samym w sobie – np. sprzedawanym w punktach z pamiątkami. 

Niezależnie od ich przeznaczenia do tytułowego “przyczepienia się do klienta” magnesy muszą spełniać dwa założenia – charakteryzować się najwyższą jakością wykonania oraz mieć silny magnes, dzięki któremu nie będą odpadać od powierzchni, do której zostaną przyczepione. 

Na co zwracać uwagę

Wybierając producenta magnesów na zamówienie trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Łatwość kontaktu i proaktywne podejście do naszego zapytania to jedne z przesłanek udanej współpracy. Ważny jest także czas produkcji, oraz to, czy producent wspiera nas w stworzeniu projektu, czy też sami za niego odpowiadamy. Te rzeczy dadzą nam wgląd w to, jak może ułożyć się cała współpraca. 

Kolejne elementy dotyczą już samego produktu. Ważne jest to, z jakiego materiału wykonane są magnesy. Tworzywa sztuczne takie jak plastik sprawdzą się z pewnością w przypadku magnesów produkowanych masowo, ale gdy zależy nam na jakości i prestiżowym produkcie musimy szukać producentów magnesów z metalu. 

Niezwykle ważne są również możliwości personalizacji. Przeznaczając budżet na tego rodzaju gadżety chcemy mieć pewność, że będą wyróżniały się one nie tylko jakością, ale też kształtem, kolorami, wielkością. Wybierając firmę, która wyprodukuje dla nas gadżet trzeba zatem zwrócić uwagę na to, czy faktycznie jest ona producentem, czy tylko personalizuje gadżety na wcześniej przygotowanych, masowych podkładach. 

Jednorazowy wydatek – pamiątka na lata

Magnesy na zamówienie, to pozycja w budżecie marketingowym, którą z pewnością warto rozważyć. Przede wszystkim nie jest to gadżet jednorazowy. Niemal na każdej lodówce w Polsce znajdzie się chociaż jeden magnes i istnieje duża szansa na to, że może być to ten, który reprezentuje naszą firmę. Zwłaszcza w przypadkach, w których poza unikalnym wzorem ma on również funkcje praktyczne – np. otwieracz – szansa ta wzrasta. Jednorazowy wydatek związany z produkcją magnesów na zamówienie owocować może przez długi czas przynosząc korzyści naszej firmie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here