W każdej branży utrzymanie porządku i pewnego rodzaju logistyka jest gwarancją sukcesu, ale w przypadku magazynów, sklepów czy też bibliotek to element obowiązkowy. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu małej lub większej przestrzeni jesteśmy w stanie sprawnie zarządzać różnymi elementami – i ludźmi i towarem. Wykorzystanie pionowej przestrzeni przechowywania pozwala pomieścić naprawdę dużo, a praca w takim magazynie będzie efektywna i komfortowa. Projektując halę, warto nie tylko dobrze rozplanować miejsce, ale również zadbać o najwyższej jakości regały.

Jak zagospodarować powierzchnie pionowe?

W całym katalogu regałów magazynowych www.regalit.pl znajdziemy całą kolekcję różnych modeli dostosowanych do konkretnych potrzeb. Najogólniej możemy wyróżnić takie typy jak paletowe, wysokiego składowania, półkowe, przepływowe, wjezdne, a także wspornikowe. Specjaliści do regałów magazynowych wyliczają również antresole i zabudowy piętrowe. Przy wyborze warto postawić przede wszystkim na wysoką jakość i oczywiście odpowiednie parametry i atesty.

Podstawą dobrego rozplanowania przestrzeni jest przede wszystkim wybór odpowiednich regałów do specyfiki towaru, jaki będziemy przechowywać. Ciężkie przedmioty najlepiej magazynować na wytrzymałych półkach, a najlepiej na regałach paletowy. Takie modele wymagają jeszcze odpowiedniej przestrzeni pomiędzy nimi, by wózek widłowy bez problemu mógł manewrować z towarem. To argument szczególnie ważny, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo ludzi pracujących w magazynie. Z zasady też nawet na takich regałach na górnych półkach umieszcza się lżejsze przedmioty. Oczywiście podstawowym parametrem będzie udźwig półek i wytrzymałość całej konstrukcji. Osobne parametry muszą spełniać te regały, na których ma być przechowywana żywność. Powinny być pokryte specjalną farbą, która spełnia surowe normy PZH.

Proste rozwiązania

W zależności od tego, co zamierzamy przechowywać, producenci regałów mają odpowiednie rozwiązania. Nowoczesnym systemem charakteryzują się bezśrubowe regały, w których zmiana wysokości półek odbywa się przy pomocy tak zwanych „klików” dzięki temu można szybko dostosować regał do aktualnie przechowywanego towaru. Co najważniejsze, można to zrobić bardzo szybko, a cała konstrukcja nie traci na stabilności.

Odpowiednie regały pomogą zagospodarować magazyn czy też sklep w sposób funkcjonalny i ergonomiczny. Dzięki temu praca przebiega bez zarzutów, a my doskonale wiemy, jakim towarem dysponujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here