Najlepsze wyświetlacze w smartfonach

Jeszcze niedawno byliśmy świadkami największej wojny dwóch producentów, którzy konkurowali stale ze sobą. Mowa oczywiście na temat takich marek jak Samsung i Apple, które Tworzyły najlepsze telefony komórkowe na świecie. Wystarczy spojrzeć na flagowe modele iPhone i serię Galaxy S, które podbiły serca wielu miłośników technologii. Wyświetlacze Samsung doskonale oddawały kolory, które były niezwykle imponujące pod względem ilości kolorów i rozdzielczości.

Jak jednak wyglądała kwestia regularnej eksploatacji i ewentualnych awarii? Z przyjemnością odpowiadamy na te pytania, by każdy z Was samodzielnie mógł ocenić, jaki asortyment będzie doskonałym wyborem dla niego.

Wyświetlacze Samsung i Apple – które wytrzymalsze?

Zabezpieczenie smartfona za pomocą etui i szkła hartowanego to niemal podstawa, o której każdy użytkownik powinien pamiętać. Niestety, nie każdy stosuje się do zaleceń producentów, co w efekcie przynosić może spore straty – np. rozbity ekran i konieczność naprawy. Jednak wyświetlacze Samsung zawsze mogły znieść nieco więcej, niż modele montowane w telefonach firmy Apple.

Mimo iż wygrywają one w testach odporności na uszkodzenia mechaniczne, to nie zalecamy eksploatacji smartfona bez ochronnych zabezpieczeń. W dalszym ciągu wyświetlacz narażony jest na uszkodzenia mechaniczne, które nieobjęte są zazwyczaj gwarancją producenta.

Jakość obrazu i szybkość działania?

Smartfon jeszcze kilka lat temu kosztował maksymalnie kilkaset złotych. Dziś nawet za średniej klasy model należy zapłacić powyżej tysiąca złotych. Wszystko za sprawą podzespołów i jakości, która poprawia się z każdym sezonem. Wystarczy spojrzeć jaką jakość obrazu oferuje wyświetlacz Samsung w najnowszych i najlepszych modelach, porównując go z dużo tańszymi produktami. Różnica widoczna jest gołym okiem.

A jak wygląda ona w przypadku najnowszego modelu od iPhone i Galaxy? Prawdę mówiąc, jest niezauważalna. Ludzkie oko nie dostrzega tak wielu kolorów, pikseli itp. Są to jedynie różnice widoczne (lub nie) w parametrach. Dobrze jednak wiedzieć, że Wasz wyświetlacz widzi więcej, ponieważ macie wtedy pewność, że nic Was nie omija – taka świadomość to niemal czysta przyjemność dla osób wymagających.

Często jedna strona twierdzi, że ma rację, natomiast druga się z tym zupełnie nie zgadza. Werdykt pozostawiamy Wam i zależy nam na tym, by każdy z Was wypróbował obydwa produkty, porównał je w sposób zadowalający i przede wszystkim samodzielnie podjął decyzję, który model spełnia jego oczekiwania. W ten sposób otrzymacie gwarancję satysfakcji z wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here