Wózki widłowe, zwane również sztaplarkami ręcznymi, są podstawowym wyposażeniem firm, działających w branży logistycznej. Są one pomocne w transportowaniu towarów, a także w ich wyładowywaniu i przeładowywaniu. Przy zakupie wózków widłowych warto zwracać uwagę przede wszystkim na producenta, rodzaj napędu, a także maksymalną wagę udźwigu.

Wózki widłowe są praktycznie niezastąpionym sprzętem w magazynach, sklepach produkcyjnych i na placach budowy. Dzięki nim można przewozić towary o dużej masie na terenie zakładu pracy. Ich główną wadą jest cena – w zależności od rodzaju napędu i innych parametrów kosztują one od kilku do nawet kilkudziesięciu zł.

Producent wózków widłowych

Przy zakupie widlaków warto zwracać uwagę na ich producenta – najlepiej wybrać firmę, ma dobrą renomę. Od lat dobrą opinią i zaufaniem klientów cieszą się wózki widłowe marki STILL. Producent ten oferuje trzy opcje: zakup nowego wózka widłowego, zakup używanego wózka widłowego lub wynajem wózka widłowego. Wszystkie widlaki Still są sprzętem innowacyjnym, a sama firma inwestuje duże środki finansowe w unowocześnianie asortymentu i dostosowywanie go do potrzeb użytkowników. Nie bez znaczenia jest również to, że marka ta jest wiodącym oferentem widlaków, ciągników, a także systemów logistycznych nie tylko na rynku polskim, ale również ogólnoświatowym.

Rodzaj napędu wózków widłowych

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad zakupem wózków widłowych, powinni kierować się przede wszystkim uwarunkowaniami i miejscem, w którym mają być one użytkowane. Przy transporcie wewnętrznym dobrze sprawdzą się wózki elektryczne, napędzane baterią akumulatorową, natomiast na otwartych przestrzeniach z powodzeniem można wykorzystywać widlaki spalinowe i gazowe. Różnią się one od siebie przede wszystkim rodzajem napędu, poziomem emisji spalin, a także hałasem, generowanym podczas pracy. Nie bez znaczenia jest także maksymalna wysokość podnoszenia i maksymalna siła nośności. Parametry te powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Na rynku dostępne są wózki o silne nośności od 1600 do 8000 kg oraz o wysokości podnoszenia od 6070 mm do 8670 mm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here