LG G7 ThinQ – zobacz, co go wyróżnia na tle innych smartfonów

Model G7 to jedna z najciekawszych propozycji Koreańczyków z 2018 roku. Problem w tym, że LG wypuściło na rynek trzy zupełnie różne telefony mające to samo oznaczenie. G7 ThinQ jest najbardziej rozbudowanym modelem, a wersje G7 Fit oraz One rozwiązaniami dla osób bardziej oszczędnych. Poniżej sprawdzisz, czym ThinQ różni się od nich oraz jakie asy LG ma w rękawie.

Cena w Polsce

Decydując się na najdroższy model z tej rodziny – LG G7 ThinQ – musimy wyłożyć około 1900 zł. Wersja Fit kosztuje mniej, najtaniej można kupić ją za 1400 zł. Model One, który zadebiutował w tym samym czasie, co Fit, czyli dwa miesiące po modelu ThinQ, nie jest na razie dostępny w Polsce. Ceny obu dostępnych w naszym kraju modeli sugerują, że konstruktorzy – w pewnych kwestiach – musieli pójść na kompromisy. Jednym z przykładów jest wyświetlacz, który wykonano w technologii IPS ustępującej OLEDom stosowanym, m.in. przez Samsunga. Trzeba przy tym podkreślić, że LG zastosowało bardzo ciekawe, autorskie rozwiązania, mające za zadanie rozjaśnić ekran, co działa na korzyść modelu G7. Efekt końcowy jest zaskakująco dobry, jednak to nie ekran decyduje o sile tego smartfona.

Dźwięk, w którym się zakochasz

LG słynie z produkcji telefonów, które spełniają wyśrubowane wymagania melomanów. Smartfon jest wyposażony w przetwornik Hi-Fi QUAD DAC (32 bity), który pozwala uzyskać głęboki, przyjemny, ośmiokanałowy (7.1) dźwięk. LG G7 obsługuje przy tym standard DTS: X Surround Sound. Dzięki tym parametrom, LG może śmiało walczyć z mitem smartfonów jako urządzeń niezdolnych do odtwarzania dobrej jakości muzyki.

 Miłą niespodzianką jest klasyczne wyjście słuchawkowe 3,5 mm, tzw. mini jack. Gdy większość konkurencyjnych producentów stosuje przejściówki, o których często zapominamy lub je gubimy, tutaj z łatwością użyjemy naszych ulubionych słuchawek. Mała rzecz, a cieszy.

G7 ThinQ a Fit

Różnic pomiędzy LG G7 ThinQ a Fit jest sporo. Pierwsza z nich to procesor. Tańszy model posiada oczywiście mniej wydajny układ. Nieznacznie różnią się też aparaty. Decydując się na wersję Fit, będziemy mieli mniej wersji kolorystycznych do wyboru. Z szerokiego wachlarza: New Platinum Gray, New Aurora Black, New Moroccan Blue oraz Raspberry Rose pozostaną nam tylko dwie pierwsze opcje. W bardziej ekonomicznej wersji nie zabrakło, na szczęście, przydatnych funkcji, takich jak szybkie ładowanie, czytnik linii papilarnych, akcelerometr, żyroskop czy obsługa technologii zbliżeniowych. W obu smartfonach identyczna jest też ilość pamięci RAM (4 GB), dzięki czemu oba działają płynnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here