Kwiaty, które nie muszą kosztować majątku

W ciągu roku mamy co najmniej kilka okazji, gdy chcemy wręczyć komuś okazały bukiet lub przyozdobić dom kwiatami ciętymi. Niestety ceny tulipanów, gerber, czy też róż w kwiaciarniach nieustannie rosną i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się zatrzymać. Pamiętajmy jednak, że właściciele budek z kwiatami muszą skądś pozyskiwać towar. Może warto zatem udać się do źródła i nie przepłacać za tę cudowną, naturalną ozdobę wnętrz?

Kwiaty na wszystkie okazje

W każdym regionie Polski znajdziemy giełdę warzywno-owocową, przy której przeważnie działa także hurtownia kwiatowa. Jeśli jesteśmy z okolic Lublina, takie miejsce znajdziemy pod tym adresem internetowym https://www.elizowka.pl/oferta/gielda-kwiaty. W ten sposób dzięki jednej wycieczce na giełdę kupimy kwiaty cięte, doniczkowe, akcesoria florystyczne oraz inne elementy ozdobne w jednej hali. Weźmy jednak pod uwagę, że jest to hurtownia, dlatego raczej nie kupimy tu pojedynczych bukietów. Możemy za to nabyć kilka tuzinów czerwonych róż na Walentynki, goździki, lilie i piwonie do ozdobienia weselnego stołu lub tzw. gwiazdy betlejemskie, którymi udekorujemy cały dom na święta.

Dlaczego lepiej samodzielnie zająć się wykonaniem ozdób kwiatowych

Tak jak zostało to już wspomniane, kwiaciarnie sporo liczą sobie za zwykły bukiecik, a co dopiero za usługę wykonania bukietu ślubnego, czy przystrajania sali weselnej. Tego typu usługi kosztują majątek, dlatego chcąc oszczędzić nawet kilka tysięcy np. na podróż poślubną, weźmy sprawy w swoje ręce. Wystarczy, że kupimy jeden rodzaj kwiatów, kilka gąbek florystycznych ułatwiających pracę i jakieś ładne pojemniki do ułożenia kompozycji. W ten prosty sposób otrzymamy kwiaty w cenie hurtowej, a usługa wyniesie nas tyle, co kilka poświęconych temu zadaniu chwil. Dokładnie w taki sam sposób poradzimy sobie ze stroikami na Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy jakąś imprezę rodzinną.

Rosnące ceny kwiatów ciętych nie oznaczają, że musimy z nich całkowicie zrezygnować. Możemy kupować ulubione odmiany kwitnących roślin na giełdzie, dzięki czemu będziemy mieć piękne oraz świeże rośliny za rozsądne pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here