Jak zacząć swoją przygodę z sushi?

0
1255

Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji spróbować sushi, przed wybraniem się do restauracji warto znać podstawowe zasady spożywania tego posiłku. Nie tylko pomoże nam to zrozumieć kulturę, z której danie się wywodzi, ale także sprawi, że posiłek będzie smakował o wiele lepiej. Kompletna ignorancja dla „rytuałów” związanych z jedzeniem sushi może doprowadzić do tego, że sami zepsujemy sobie smak tego dania, a w efekcie – zniechęcimy się do kontynuowania swojej przygody z tą specyficzną, japońską potrawą. Warto także wybrać sprawdzoną restaurację, w której dostaniemy sushi najwyższej jakości. Z ofertą jednej z najlepszych restauracji sushi w Lublinie możemy zapoznać się na stronie https://www.takushisushi.pl/.

Czym jest sushi i jak je jeść?

Sushi składa się z warzyw oraz ryby owiniętych ryżem i suszonymi wodorostami. W wersji podstawowej przypomina okrągłe plastry. Sushi spożywa się w towarzystwie sosu sojowego, zielonego chrzanu wasabi oraz imbiru przy pomocy specjalnych pałeczek. Danie przyrządzane jest zawsze, tuż przed posiłkiem, ze względu na obecność surowych ryb, owoców morza lub kawioru. Jeśli chodzi o walory smakowe – sushi jest delikatne i lekko słodkawe, a wasabi oraz sos sojowy świetnie podkręcają jego smak. Przede wszystkim jest to danie z głęboką tradycją, podawane na zimno. Często najbardziej problematyczną kwestią jest dla nas jedzenie pałeczkami. Warto jest jednak nauczyć się tej techniki, albo poprosić w restauracji o specjalne pałeczki dla początkujących. Można również jeść za pomocą własnych palców – rolki sushi nie brudzą dłoni. A czego nie należy robić? Nie powinniśmy nadgryzać kawałka sushi i odkładać go na talerz, ani rozdrabniać go na talerzu – wkładamy je do buzi w całości.

Do jakiej restauracji się udać?

Mimo że jeszcze kilka lat temu jedzenie sushi kojarzyło się raczej z czymś trudno dostępnym, na ten moment w Polsce znajduje się spora ilość restauracji specjalizujących się w japońskich potrawach. Jedną z tych, które warto odwiedzić, chcąc spróbować najlepszego sushi w Lublinie, jest Takushi Ramen&Sushi. Wybierając to miejsce, możemy mieć pewność, że nasz posiłek zostanie odpowiednio przygotowany z wykorzystaniem najwyższej jakości składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here