Jak wybrać bezpieczne i przyjazne przedszkole dla naszego malucha?

Obecnie na świecie wielokrotnie słyszymy znęcaniu się nad dziećmi oraz wielu tragicznych wypadkach. Wysyłając swoje dziecko do przedszkola, chcemy mieć pewność, że jest pod dobrą opieką i prawidłowo się rozwija. Staramy się zapewnić, jak najwyższy standard dla naszych maluchów, aby dobrze się rozwijały i edukowali.

Wybór przedszkola nie jest łatwym zadaniem, każda z placówek oferuje coś innego i różni się od siebie np. godzinami otwarcia, zakresem edukacji, dostępnością zabawek i sprzętu. Wybierając przedszkole zwracamy uwagę na jego reputację, lokalizację oraz kadrę wychowawców. Chcemy, aby dziecko uczyło się, poznawało świat i przede wszystkim było bezpieczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając przedszkole?

Bezpieczeństwo

Najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo. W przedszkolu nie powinny znajdować się sprzęty i zabawki, które mogą skrzywdzić nasze dziecko. Od wychowawców wymaga się zaangażowania, cierpliwości oraz troski o nasze maleństwa. Bardzo istotną kwestią jest również podwórko i okolica przedszkola. Najlepiej, jeśli mieści się na nowym osiedlu, z dala od wandalów i niebezpiecznych osób oraz nieodpowiednich placówek. Dobrym rozwiązaniem są przedszkola umieszczone w środku osiedli, w okolicach parków lub lasów oraz niemające bezpośredniego połączenia z ulicami szybkiego ruchu. Wiele rodziców decyduje się na prywatne przedszkola, które mają monitoring i dysponują nowoczesnym wyposażeniem. Świetnym przykładem jest prywatne przedszkole Poznań, o którym dowiemy się więcej w kolejnych akapitach.

Edukacja i opieka

Ważną kwestią jest właściwa opieka, troska oraz edukacja naszych pociech. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest mały wywiad wśród innych rodziców, który pozwoli ocenić sytuacje przedszkola. Najbardziej doceniane są placówki, w których pracują pełni miłości, cierpliwi i odpowiednio wykształceni nauczyciele. Dużą popularnością cieszą się przedszkola zatrudniające osoby kształcone metodą Montessori. Mają oni bogatą wiedzę i przygotowują ciekawe bloki zajęć tematycznych oraz wykorzystują certyfikowane pomoce Montessori. Przyrządy i zabawki Montessori pomagają dzieciom wykorzystywać ich naturalną ciekawość i samodzielnie odkrywać świat.

Dieta

W każdym przedszkolu dziecko musi mieć zapewnioną właściwą dietę. Obecnie wiele dzieci cierpi na przeróżne alergie lub nietolerancje. Dlatego już na początku należy poinformować dyrekcję przedszkola o przypadłościach dzieci i zorientować się, jak wygląda dieta w takim wypadku. Codzienny jadłospis dla maluchów powinien być przygotowany ze świeżych i naturalnych produktów, które dostarczą energii i wpłyną pozytywnie na rozwój dziecka.

Prywatne przedszkole Poznań – oferta

Świetnym wyborem jest prywatne przedszkole Poznań, które oferuje bogaty zakres edukacyjny oraz rozwojowy dla dzieci. Codziennie prowadzone są urozmaicone zajęcia, które pobudzają wyobraźnię maluchów i zachęcają do zabawy. Dzieci każdego dnia mają zapewnione bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Bawią się i uczą wykorzystując materiały Montessori. Prowadzone są również zajęcia językowe, plastyczne, muzyczne oraz gimnastyczne. Maluchy stale są pod opieką fachowej kadry, przedszkolanek oraz logopedy.

Montessoripoznan to pewność, że Twoje dziecko rozwija się prawidłowo, bezpiecznie i z czerpie z tego dużą przyjemność. Ponad to często w prywatnym przedszkolu Poznań prowadzone są koncerty, zajęcia w parku i na świeżym powietrzu. Dzieci już od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje pasje i brać udział np. w klubie małego naukowca. Prywatne przedszkole Poznań to również pewność, że dzieci są bezpieczne i znajdują się pod dobrą opieką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here