Ekrany do projektorów zaczynają stanowić podstawowe wyposażenie zarówno powierzchni biurowych, jak również domowych salonów. Nic dziwnego, ich funkcjonalność jest ogólnie znana. Umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnej prezentacji lub obejrzenie filmu w zaciszu domowym w jakości kinowej. Obraz jest doskonale wyostrzony, niezwykle żywy i realistyczny.
Jaki rodzaj ekranu do projektora wybrać?
W sprzedaży jest wiele rodzajów ekranów do projektorów. Ekrany te różnią się marką producenta (Optom, Suprema, Kauber, Avers Screens, AVTek, Adeo Screen), formatem powierzchni (1:1, 4:3, 16:9, 16:10) oraz typem urządzenia. W sprzedaży znajdują się następujące kategorie ekranów do projektorów:
- elektryczne ekrany do projektorów,
- ręcznie rozwijane ekrany do projektorów,
- przenośne ekrany do projektorów,
- ramowe ekrany do projektorów.
Każdy typ ekranu ma swoje konkretne zastosowanie i dedykowanych użytkowników. Wszystkie jednak znakomicie pełnią swoją funkcję w biznesie oraz w domu.
Elektryczne ekrany do projektorów
Elektryczne ekrany do projektorów posiadają wbudowany silnik elektryczny, który napędza rozwijanie i zwijanie ekranu. Tego typu ekrany to sprawdzone uzupełnienie kina domowego oraz sprzętu edukacyjnego lub biznesowego. Produkty te zaprojektowano z myślą o stworzeniu idealnie płaskiej, gładkiej i niepofałdowanej powierzchni ekranu. Taki efekt uzyskuje się dzięki wmontowanym w ekran napinaczom.
Ekrany do projektorów o napędzie elektrycznym również dzieli się na kilka kategorii. Są to ekrany elektryczne do zabudowy sufitowej oraz ekrany typu PULL-UP. Ekrany sufitowe stanowią grupę ekranów stacjonarnych, które montuje się na stałe w wybranym pomieszczeniu. Natomiast ekrany typu PULL-UP to połączenie funkcjonalności napędu elektrycznego z możliwością przenoszenia urządzenia i ustawienia go w dowolnie wybranym miejscu, również poza budynkiem.
Ręcznie rozwijane ekrany do projektorów
Dużą popularnością cieszą się także klasyczne ekrany do projektorów, czyli ekrany rozwijane ręcznie. Można je bardzo łatwo i szybko przymocować do ściany lub sufitu. Największym atutem tego typu ekranów jest to, że ze względu na brak elektroniki, nie ma się co w nich popsuć. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia.
Ręczne ekrany do projektorów sprawdzają się zarówno w działalności biznesowej, jak i edukacyjnej. Stanowią wyposażenie szkół oraz centrów szkoleniowych. Ekrany posiadają blokadę zabezpieczająca przed zwijaniem, a wysokość dolnej krawędzi można regulować.
Przenośne ekrany do projektorów
Przenośne ekrany do projektorów sprawdzają się w sytuacjach, gdy potrzebujemy zmieniać miejsce projekcji. Ekran jest zatem rozstawiany tam, gdzie akurat ma być przeprowadzona prezentacja. Może być zatem przenoszony pomiędzy salami lekcyjnymi, salami konferencyjnymi lub użyty podczas spotkania wyjazdowego.
Wśród przenośnych ekranów do projektorów wyróżnia się ekrany ramowe na stelażu, ekrany na trójnogu i ekrany podłogowe. Różnią się zatem przede wszystkim wyglądem. Ich funkcjonalność kształtuje się na podobnym poziomie.
Ramowe ekrany do projektorów
Ekrany ramowe dedykowane są przede wszystkim do kina domowego. Umożliwiają uzyskanie głębi obrazu i redukują niepotrzebne światło. Dzięki ekranom ramowym czujemy się jak w prawdziwym kinie.
Szeroką ofertę sprzętu audiowizualnego i urządzeń multimedialnych, w tym ekranów do projektorów, znaleźć można na stronie sklepu avpoint.pl. Firma oferuje sprzęt i akcesoria najwyższej jakości. Do tego jej przedstawiciele służą fachową poradą w kwestii wyboru odpowiedniego modelu do potrzeb klienta.