Faktury VAT i bez VAT w jednym programie

Wystawianie faktur dotyczy różnych grup przedsiębiorców. Fakturującym może być zarówno czynny jak i zwolniony podatnik z VAT. Jak w tej sytuacji wystawiać dokumenty? Który program wybrać? Czy decyzja musi być zależna od statusu podatnika? Sprawdźmy to.

Różne oblicza fakturowania

Przygotowanie dokumentów, które potwierdza zawarcie transakcji warto przeprowadzić w sprawdzonym programie do fakturowania. Czynni podatnicy VAT z pewnością wystawiać będą faktury VAT, ale i też inne potrzebne dokumenty jak: faktura VAT marża, faktura proforma, korekta, uproszczona, końcowa i wiele więcej. Podobnie zwolnieni z podatku od towarów i usług, jednak na dokumentach nie będzie stawki i kwoty podatku. Taki przedsiębiorca wystawi dokument zwany: faktura bez VAT. Niezależnie od rodzaju przygotowanego dokumentu, czy faktury konieczny będzie program do faktur, który to umożliwi.

Faktura Small Business – dla każdego

Znasz już program do fakturowania Faktura Small Business? To proste w obsłudze oprogramowanie, które jest dostosowane zarówno dla czynnych podatników VAT oraz zwolnionych. Wystarczy wskazać w programie swój status podatkowy, co spowoduje, ze na dokumentach będzie możliwość wystawiania odpowiednich dokumentów. Bez trudu można też później go zmienić. Jest bo bardzo dobre rozwiązanie, gdyż często się zdarza, że przedsiębiorca ze zwolnionego z VAT staje się czynnym podatnikiem. Faktura Small Business to program, który pozwala wystawić wszystkie podstawowe rodzaje dokumentów. Jest to też program do JPK. Można w nim wysyłać faktury e-mailem do kontrahentów, eksportować je do znanych programów księgowych czy zapisywać w popularnych rozszerzeniach plików. Wszystkie funkcje producent, którym jest MEGA-TECH udostępnił do darmowego przetestowania przez okres 7 dni. Jest to wystarczający czas na sprawdzenie programu we własnej firmie.

Odpowiadając na pytanie: czy jest możliwe wystawianie faktur VAT i bez VAT w jednym programie? Odpowiedzieć będzie brzmiała: tak! W programie Faktura Small Business status podatnika nie jest decydujący o możliwości skorzystania z dostępnych funkcji. To idealne narzędzie dla przedsiębiorcy prowadzącego małe bądź średniej wielkości przedsiębiorstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here