Drukarki mobilne – pomoc w wyborze właściwego urządzenia

0
881

Drukarki mobilne to niezwykle pomocne urządzenia. Wiele miejsc nie mogłoby swobodnie funkcjonować bez dostępu do drukarek mobilnych. Znajdziemy je na wyposażeniu hipermarketów, sklepów budowlanych, magazynów, hurtowni, budynkach publicznych, urzędach i licznych innych. Przydają się wszędzie tam, gdzie częściej lub rzadziej pojawia się potrzeba wydrukowania etykiety bądź paragonu. Jeśli planujesz wyposażyć swoje miejsce pracy w drukarkę mobilną – zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Podpowiemy w nim – na jakie parametry tych urządzeń zwrócić uwagę oraz w jakie modele warto się zaopatrzyć.

Drukarki mobilne – gdzie i dlaczego znajdują zastosowanie?

Nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy zdradzimy, że główną różnicą pomiędzy drukarkami mobilnymi a ich zwykłymi odpowiednikami jest możliwość pracy na odległość. Drukarki mobilne nie wymagają bezpośredniego dostępu do zasilania z sieci elektrycznej. Dzięki temu możemy korzystać z nich w różnych miejscach na terenie danego obiektu, a także poza nim.

Świetnie nadają się do przeprowadzania „etykietowania” w różnego typu sklepach o dużej powierzchni. Przemieszczając się po nich terenie, możemy zabierać drukarkę z sobą, a etykiety (lub innego typu oznaczenia papierowe) drukować zgodnie z pojawiającym się zapotrzebowaniem. Używanie drukarki mobilnej pozwoli nam zaoszczędzić czas potrzebny do przeprowadzenia tego typu prac.

Niektóre modele drukarek mobilnych służą również do drukowania paragonów. Dzięki temu znajdują zastosowanie w czasie sprzedaży – zwłaszcza tej odbywającej się poza obiektami zadaszonymi. Mowa między innymi o kasach biletowych, eventach odbywających się na świeżym powietrzu, strefach gastro ulokowanych „pod chmurką” oraz innych miejscach.

Z drukarek mobilnych korzystają również pracownicy różnych przedsiębiorstw i spółek, którzy wykonują swoje obowiązki na świeżym powietrzu. W ich przypadku nie ma możliwości korzystania z urządzeń stacjonarnych, a drukarki mobilne to jedynie praktyczne rozwiązanie.

Najważniejsze parametry drukarek mobilnych

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem drukarek mobilnych – przeglądając dostępne urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Pozwoli nam to uniknąć nieudanego zakupu i nabyć urządzenie odpowiadające naszym potrzebom.

Rozmiar danego urządzenia to pierwsza ważna sprawa. Znajdziemy zarówno drukarki niezwykle małe – mieszczące się w kieszeni kurtki lub płaszcza – jak i te większe, do których przenoszenia potrzebować będziemy torby lub plecaka.

Warto również wybierać urządzenia wyposażone w specjalne wzmocnienia. Drukarki mobilne – jak wszystkie urządzenia mobilne – mają tendencję do wypadania z rąk i uderzenia o podłogę. By zabezpieczyć się przed jego niezamierzonym zniszczeniem, warto wybrać urządzenie o solidnej konstrukcji i wzmocnionej obudowie. Niektóre rodzaje drukarek można również zabezpieczyć za pomocą specjalnego pokrowca.

Zakres pracy to kolejny istotny parametr. Niektóre urządzenia drukują wyłącznie paragony, inne oferują również możliwość wydruku etykiet lub kodów kreskowych. Znajdziemy również drukarki pozwalające na prostą i szybką edycję drukowanych treści.

Szczególnie warte polecenia są modele drukarek przenośnych marki Zebra, w tym między innymi: Zebra ZQ110, ZQ220, ZQ520, QLN420. Z drukarki te zaopatrzysz się na: https://www.4labels.pl/drukarki-etykiet/drukarki-mobilne.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here