Dlaczego warto kupować monitory poleasingowe?

0
1424

Urządzenia elektroniczne są stosunkowo drogie. Dotyczy to także monitorów, więc poszukując nowego produktu trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Z tego względu warto pomyśleć o używanym sprzęcie, który wciąż może być w dobrym stanie, zwłaszcza jeżeli był wcześniej wykorzystywany w firmie w ramach leasingu. Dlaczego warto wybrać takie gadżety?

Jakie są zalety takich urządzeń?

Oczywiście kluczowe znaczenie ma to, że monitory poleasingowe będą dostępne w znacznie niższej cenie niż nowy sprzęt, gdyż nowoczesne modele okazują się bardzo kosztowne. Jednocześnie urządzenia pochodzące z leasingu znajdowały się w większości w dużych korporacjach, którym zależy na rzeczach wydajnych oraz od renomowanych marek. Z tego względu wśród takich ofert można znaleźć głównie akcesoria od najlepszych producentów. Dodatkowo firmy korzystają z takiego sprzętu przez dwa czy trzy lata, po czym zostaje on oddany do obrotu wtórnego, więc monitory poleasingowe mają zwykle najwyżej kilka lat. Z pewnością plusem jest to, iż urządzenia z których korzystają firmy to produkty z wysokiej półki jakościowej, więc można liczyć na ekrany o wysokiej przekątnej oraz dobrych parametrach technicznych. Za takim wyposażeniem przemawia też fakt, iż będzie on niemal na pewno w dobrym stanie. Przy stanowiskach pracy monitory znajdują się cały czas w tym samym miejscu i nie są raczej przenoszone, więc bardzo rzadko zdarzają się jakiekolwiek zarysowania czy uszkodzenia, zwłaszcza, iż pracownicy też uważają na taki sprzęt, gdyż mogą być obciążani za ewentualne szkody. Decydując się na monitory poleasingowe warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się sprzedawaniem urządzeń z leasingu – z pewnością zostaną one sprawdzone pod kątem ewentualnych usterek, a na dodatek przy zakupie można wtedy liczyć także na kilkumiesięczną czy roczną gwarancję.

Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Poza ogólnym stanem urządzenia należy oczywiście rozważyć parę ważnych kwestii, wybierając sprzęt, który spełni oczekiwania. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na przekątną oraz proporcje ekranu. Do standardowego użytku może wystarczyć już ekran o przekątnej 19-21 cali i bardziej kwadratowych proporcjach, natomiast w kontekście oglądania filmów, korzystania z gier czy bardziej profesjonalnych prac na komputerze, przydadzą się monitory poleasingowe o większej przekątnej i panoramicznym kształcie. W kontekście samej matrycy najważniejszy będzie wybór między matową, a błyszczącą. Ta pierwsza jest mniej podatna na odbijanie światła, więc może być bardziej przyjazna przy standardowym użytkowaniu. Wersje błyszczące lepiej oddają kolory, więc mogą być lepsze dla użytkowników często sięgających po gry oraz filmy czy wykonujących zaawansowane zadania graficzne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here