Dla kogo jest dieta wegańska

Nietrudno zauważyć, że w ciągu ostatnich lat popularność diety wegańskiej wzrosła. Warto zwrócić uwagę na to, że na początku chodziło tylko o to, aby zrezygnować z mięsa. Wszystko po to, aby uchronić zwierzęta, które nie dość, że są hodowane w złych warunkach, to zostają zabijane po to, aby ich mięso trafiło na stoły pod różnymi postaciami. Ograniczenia te poszły nieco dalej – teraz promuje się dietę wegańską, która zakłada wykluczenie z codziennego menu produktów odzwierzęcych, włączając w to np. sery, jajka czy mleko.

„Moda” na weganizm

Czy bycie weganinem jest modne? Coraz więcej osób przechodzi na weganizm z różnych powodów. Przykładem może być na przykład chęć zachowania zdrowia. Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że mięso spożywane w nadmiarze szkodzi szczególnie na układ krwionośny. Ponadto jest wysokokaloryczne, a więc przyczynia się do wzrostu wagi. Jest to prosta droga do otyłości, a nawet często do towarzyszących jej chorób np. cukrzycy. Dzieje się to wtedy, kiedy nie zwracamy uwagi na to, co i ile jemy, i często przyjmujemy nadwyżkę kaloryczną, co powoduje tycie. Drugim przykładem jest wysoko rozwinięta empatia. Ktoś taki, kto poczytał głębiej o przemyśle mięsnym, o tym, w jakich warunkach żyją te zwierzęta oraz o tym, jak zachowują się niektórzy pracownicy w stosunku do nich – nie jest w stanie spojrzeć na mięso w taki sam sposób jak wcześniej. Przykładów może być znacznie więcej, jednak najważniejsze jest to, że każdy wybiera dietę wegańską z własnych powodów. Ciężko spotkać się z opinią, że ktoś to robi na znajomych albo dla rodziny. Dowodzi to temu, że nie ma mody na weganizm. Coraz więcej ludzi zyskuje świadomość na temat korzyści z ograniczenia lub całkowitej rezygnacji z mięsa. Wykluczenie z diety dodatkowo produktów odzwierzęcych pozwala poczuć się lepszym człowiekiem, gdyż wiemy, że my i inni weganie przyczyniamy się do zmniejszenia cierpienia zwierząt.

Czy dieta wegańska jest dla Ciebie?

Wybierz dietę wegańską, jeśli:

– chcesz zadbać o swoje zdrowie;

– chcesz schudnąć;

– czujesz, że chcesz się przyczynić do zmniejszenia cierpienia zwierząt;

– chcesz spróbować czegoś nowego;

– lubisz proste przepisy;

– lubisz jeść większe porcje.

Przepisy wegańskie są łatwe do przygotowania, często nawet jednogarnkowe. Aczkolwiek wybierając dla siebie dietę wegańską, należy pamiętać o rekompensacji brakujących składników, których dostarcza mięso. Jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy, warto wybrać dietę pudełkową i oddać się w ręce specjalistów, którzy przygotują dla nas zbilansowane posiłki: https://flexibiobox.pl/nasze-diety/dieta-weganska/. Dzięki temu nie będzie potrzeby czytania podręczników wiedzy specjalistycznej na temat dietetyki. Takie rozwiązanie sprawi dodatkowo, że zyskamy więcej czasu w ciągu dnia, który przeznaczylibyśmy na przygotowanie posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here