Czy platforma do rekrutacji sprawdzi się w Twojej firmie?

Dzisiejszy rynek jest przesilony wszelkimi dobrami. Pracy nie brakuje. Czasy, w których to pracodawca mógł wybierać w nieskończoność, przesiewać pracowników tak jak mu się podobało, dawno się już skończyły. Obecnie to firmy biją się o kandydatów. Jeśli prowadzimy niewielką firmę, możemy z łatwością zapanować nad kilkoma zgłoszeniami, które wpłyną na naszą skrzynkę mailową. Jeśli jednak prowadzimy dużą firmę, albo oddział międzynarodowej spółki, jeśli pracujemy w dziale HR dla takiego przedsiębiorstwa – wiemy jak trudno jest zapanować nad wieloma zgłoszeniami. Jeśli dodatkowo rekrutujemy na kilka stanowisk… Mogą pojawić się problemy, zagubione CV, odrzucone kandydatury, które nie powinny trafić do kosza, marnowanie czasu na zgłoszenia osób, które nie nadają się na dane stanowisko… To wszystko sprawia, że marnujemy cenny czas i, być może, tracimy potencjalnych dobrych pracowników. Wszystko dzieje się dziś szybciej i intensywniej, a my musimy o tym pamiętać. Czy istnieje zatem rozwiązanie, które pomoże nam uporządkować wszystkie dokumenty i uprościć cały proces? Na szczęście tak! W niniejszym artykule przedstawimy zalety korzystania z platformy do rekrutacji.

  1. Czym jest platforma do rekrutacji?

Jest to rozwiązanie wspierające system rekrutacyjny. Dzięki niemu rekruterzy mogą znacznie skrócić czas na analizowanie pojedynczych zgłoszeń. Sam proces jest wtedy płynniejszy i bardziej efektywny, a rekruterzy utrzymują większy porządek w zgłoszeniach.

  1. Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?

Dla każdej firmy, która zatrudnia wiele osób rocznie, na kilka stanowisk, co łączy się z dużym nakładem pracy rekruterów i działu HR. Wdrażając system wspierający, jakim jest platforma do rekrutacji sprawiamy, że proces będzie znacznie mniej skomplikowany i łatwiejszy. Dodatkowo, jeśli w naszej firmie przy procesie obecnych jest więcej osób, bierze w nim udział na przykład manager bądź team leader, wtedy uzyskujemy łatwość dostępu do informacji. Każda osoba zaangażowana może przejrzeć zgłoszenia, odfiltrować je i odpowiednio oznaczyć.

  1. Wieloetapowy system rekrutacji.

Jeśli właśnie taki obowiązuje w naszej firmie, wiemy doskonale jak trudno jest zorganizować wszystko tak, aby proces przebiegał płynnie i bez zakłóceń. W takim przypadku platforma do rekrutacji może być nieocenionym narzędziem – pomoże nam ona uporządkować zgłoszenia kandydatów na każdym etapie, zasygnalizuje, które CV są szczególnie warte uwagi. Dzięki temu każdy etap skraca się z wielu godzin roztrząsania i przeglądania zgłoszeń do często… kilku kliknięć! Zamiast kilku dni poświęconych na wiele etapów, całość skrócimy nawet do kilku godzin!

  1. Skąd pochodzą kandydaci?

Oczywiście dysponujemy wieloma platformami i stronami, na których można umieścić ogłoszenie o pracę i czekać na kandydatów. Platforma do rekrutacji wskaże skąd pochodzą zgłoszenia, jakie strony sprawdziły się najlepiej – dzięki temu dokładnie wiemy, z którym portalem warto współpracować, a z którym nie. Wszystkie czynności, na które dotychczas marnowaliśmy czas, dzięki dobrej platformie zajmują nam zaledwie minuty!

  1. Ułatwione raportowanie.

Niektórzy lubią raporty, inni nienawidzą. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, platforma do rekrutacji sprawi, że raporty będą się same generowały, nie będziemy już musieli mozolnie zestawiać ręcznie danych.

Rozwiązanie, które ułatwia pracę rekruterom szybko zaowocuje i stanie się ważne dla całej firmy. Warto postawić na sprawdzone programy, którym już zaufano kilkukrotnie. Dzięki temu zapewnimy sobie spokój oraz bezpieczeństwo. Jeśli rozważacie zakupienie takiego programu, zachęcamy do odwiedzenia strony elevatosoftware.com i zapoznania się z ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here