Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką czy bez?

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju rozwiązania dla kuchni, dzięki którym domowe prace mogą być wykonywane łatwiej i sprawniej. Jednym z takich rozwiązań jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Czy zdecydować się na taką baterię, a może na rozwiązanie tradycyjne?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką i jej największe zalety!

Wielką zaletą baterii z wyciąganą wylewką jest przede wszystkim bardzo duża wygoda użycia. Dzięki wyciąganej wylewce użytkownik nie jest ograniczony tylko do powierzchni zlewu kuchennego. Może na przykład napełnić wodą większe naczynie stojące obok zlewu, a w przypadku modeli o wyjątkowo długich wężach nawet naczynie umieszczone na podłodze. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką znacznie ułatwia rożnego rodzaju prace domowe.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania o wiele łatwiejsze jest również mycie naczyń – zwłaszcza tych o większych rozmiarach, czy nietypowych kształtach. Wyciągana wylewka umożliwia skierowanie strumienia wody w dowolnym kierunku, dzięki czemu zmywanie staje się o wiele łatwiejsze.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – rozwiązanie bez wad?

Takie rozwiązanie może mieć też wady. Duża liczba elementów baterii może oznaczać więcej awarii. Dlatego warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy. W bateriach wysokiej jakości są używane elementy wykonane z materiałów trwałych, których zużycie następuje powoli. Warto zaznaczyć, że wyciągany wąż wylewki można ewentualnie wymienić samodzielnie i za niewielką kwotę, jeśli ulegnie on zużyciu.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, czy bateria tradycyjna?

Za bateriami tego rodzaju przemawia fakt, że są one stosowane w większości restauracji i są tam one trwałym elementem wyposażenia. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza pracę – zwłaszcza kiedy do pozmywania jest dużo naczyń, oraz bardzo często trzeba nabierać wody. Jeżeli więc domowa kuchnia chociaż trochę przypomina kuchnie w restauracjach warto zastanowić się właśnie nad taką baterią.

Czy bateria kuchenna z wyciąganą wylewką może być piękna?

Pytaniem, które warto zadać w kontekście baterii z wyciąganą wylewką, jest to, czy tego typu konstrukcja będzie wyglądała estetycznie w domowej kuchni. Na rynku obecnych jest dziś bardzo dużo modeli baterii, a niektóre w nich to małe dzieła sztuki. Wśród nich jest wiele baterii właśnie tego rodzaju. Bardzo często wykonywane są z bardzo atrakcyjnych materiałów, jak wysokiej jakości stal nierdzewna, czy miedź. Dostępne są zarówno baterie w kolorach naturalnych, jak i urządzenia kolorowe. W handlu jest dziś bardzo dużo designerskich produktów z bardzo różnych półek cenowych, a więc każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Funkcjonalny kompromis

Warto wspomnieć również o tym, że wśród tego rodzaju baterii znajdują się również konstrukcje łączące zalety baterii tradycyjnych i tych z wyciąganą wylewką. Zaopatrzone są najczęściej w prosty, tradycyjny kran, ponad którym znajduje się wyciągana wylewka – najczęściej oferująca możliwość regulacji strumienia wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here