Arduino dla każdego

0
1726

W dzisiejszych czasach wszystko opiera się na mniej lub bardziej złożonych systemach i w dużej części są to systemy automatyki domowej. Mimo, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę automatyka domowa jest wszechobecna, a urządzeń służących do zautomatyzowania domu jest mnóstwo.

Chcąc dostosować system do swoich potrzeb, najlepiej zbudować go od podstaw samemu, wykorzystując konkretne moduły Arduino, gdyż nie jest to aż tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Gotowe zestawy Arduino są powszechnie dostępne dla każdego, chociażby za pośrednictwem popularnych serwisów zakupowych, jak również w bardziej specjalistycznych sklepach, gdzie możemy zaczerpnąć nieco więcej informacji na tematy, które konkretnie nas interesują.

Platforma Arduino to nic innego jak komputer złożony z jednej płytki, stworzony z myślą o przeciętnych użytkownikach, którzy nie są specjalistami w dziedzinie elektroniki, technologii ani programowania. Platforma Arduino jest stosunkowo niedroga, wieloplatformowa i łatwa do zaprogramowania. Ponadto daje szeroki wachlarz możliwości, gdyż zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie platformy, wykorzystując odpowiednie akcesoria Arduino może rozwijać projekty.

Arduino mimo bardzo niewielkich rozmiarów zapewnia moc obliczeniową platformy porównywalną z mocą jednego z komputerów używanych do nawigacji w programie Apollo. Dlatego kluczowym aspektem stosowania Arduino jest ich niska cena. W związku z tym, platforma Arduino w bardzo szybkim tempie poszerza grono swoich zwolenników zaczynając od programistów, przez projektantów, majsterkowiczów, kończąc na artystach, którzy wykorzystują moc i prostotę systemów Arduino do budowy najróżniejszych, często innowacyjnych urządzeń takich jak interaktywne czujniki (czujniki temperatury, detektory ruchu) i zabawki, czy po prostu instalacje artystyczne.

Arduino jest dla każdego, kto czuje potrzebę dowiedzenia się czegoś więcej w dziedzinie nowości z elektroniki i programowania, ale i nie tylko, gdyż Arduino obecnie jest już dość popularne. Biorąc pod uwagę rozwój łączności bezprzewodowej i trzymaniu danych w chmurze, co pozwala na monitorowanie ich z dowolnego miejsca na świecie warto poszerzyć swoją wiedzę o platformach Arduino i nauczyć się ją rozwijać o tą możliwość.

Platforma Arduino zostało zaprojektowana, aby ułatwiać nasze życie, dlatego jeśli chcesz mieszkać w inteligentnym domu (np. licznik zużytej energii) i chcesz osiągnąć cel we własnym zakresie, to uwierz, że platforma Arduino pomoże Ci to zrealizować. Satysfakcja gwarantowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here