Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jak skutecznie możesz zoptymalizować trasy przejazdów swojej floty!

Jeśli prowadzisz firmę transportową, wiesz, że ogromną część jej budżetu każdego miesiąca pochłaniają wydatki na paliwo. Na jego cenę nie masz wpływu. Możesz jednak zrobić coś, co ograniczy zużycie benzyny czy ropy, a jednocześnie podnieść jakość świadczonych usług. Możesz zoptymalizować trasy przejazdów, sięgając po monitoring GPS.

Skuteczne zarządzanie flotą pojazdów to zadanie, które wymaga perfekcyjnej koordynacji wielu procesów. Jeśli jesteś za nie odpowiedzialny, doskonale wiesz, jak skomplikowane bywa choćby rozplanowanie tras pojazdów, nadzór nad czasem pracy kierowców, czy sprawy rozliczeniowe. Aby uprościć procesy związane z nadzorem oraz kontrolą, firmy transportowe wprowadzają monitoring GPS pojazdów. Przydaje się on nie tylko w kontekście zabezpieczenia aut firmowych przed kradzieżą czy spełnienia obowiązku ustawowego związanego z przewozem towarów wrażliwych. Dobra instalacja z zaawansowanym oprogramowaniem to również sposób na optymalizację tras.

Optymalizacja tras: jak i po co to zrobić?

Samochody to główne narzędzie pracy firm transportowych. Każdego dnia pokonują nawet tysiące kilometrów, aby dostarczyć towar od nadawcy do adresata. Jeśli chcesz konkurować z innymi przedsiębiorcami z branży, musisz zapewnić swoim klientom:

  • szybki czas realizacji zleceń transportowych,
  • atrakcyjną cenę,
  • skuteczną komunikację i bieżącą informację na temat miejsca, w którym znajduje się towar.

Optymalizacja tras pozwoli nie tylko skrócić czas realizacji zadań transportowych, ale też zwiększyć możliwości przewozowe oraz obniżyć koszty wykonywania usług. Dlaczego?

  • Ograniczysz puste przejazdy – sytuacje, w których pojazdy przemierzają setki kilometrów z pustą przyczepą, podczas gdy mogłyby wykonać dodatkowe zadania transportowe.
  • Zminimalizujesz liczbę dublujących się przejazdów – sytuacji, w których tę samą trasę pokonuje kilka aut firmowych w tym samym czasie (a z transportem poradziłby sobie jeden pojazd).
  • Pozbędziesz się problemu z nieautoryzowanym wykorzystaniem pojazdów służbowych przez kierowców – nie będą oni „zbaczali z trasy”.
  • Po przeanalizowaniu danych z systemu będziesz mógł wyznaczyć korytarze transportowe, a więc trasy, które pozwalają zrealizować przewozy, jak najszybciej i obejmują maksymalną liczbę punktów dostawy.

Monitoring GPS – optymalizacja tras nigdy nie była tak prosta

Dobry system monitoringu pojazdów dostarcza Ci dwóch rodzajów danych.

  • Aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o bieżącym położeniu każdego z pojazdów

Jako spedytor, możesz więc dynamicznie zarządzać zadaniami wykonywanymi przez kierowcę, np. dodać kolejny punkt postojowy, gdy na trasie samochodu pojawi się dodatkowe, pilne zlecenie.

  • Dane rejestrowane przez cały czas użytkowania pojazdu

Monitoring pojazdów, np. ten dostarczany przez Konsalnet, do systemu przekazuje informacje w postaci przejrzystych raportów, m.in. o prędkości pojazdu, zużytym paliwie, liczbie pokonanych kilometrów itp. Na tej podstawie łatwo jest planować przyszłą pracę każdego auta i wyeliminować sytuacje, które narażają firmę na dodatkowe, niepotrzebne koszty.

Inwestycja w system monitoringu GPS to dla firmy transportowej najlepsza decyzja. A jeśli chcesz sprawdzić, ile możesz dzięki niemu zaoszczędzić, skorzystaj np. z darmowego kalkulatora monitoringu GPS online. To ułatwi podjęcie decyzji odpowiedniej dla Twojego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here