drzemka w pracy - czy jest dozwolona?

Jeżeli ilość snu w ciągu doby nie jest odpowiednia, nasze samopoczucie jest gorsze, a do tego jesteśmy mniej produktywni. W ciągu dnia odczuwamy senność i znużenie, które może mieć negatywny wpływ na naszą koncentrację, zwiększać ryzyko wypadków w pracy oraz podnosić poziom stresu.

Jakie korzyści wynikają z drzemki regeneracyjnej?

Krótka drzemka podczas wykonywania pracy, przynosi wiele korzyści. Po pierwsze jest to świetny sposób na poprawę pamięci i koncentracji. Kolejna zaleta to redukcja stresu oraz spojrzenie na dany problem z innej perspektywy. Drzemka w pracy sprzyja kreatywności i znajdowaniu nietypowych rozwiązań. Jeżeli pracownik jest wyspany i wypoczęty to jego praca jest bardziej efektywna, a jego samopoczucie o wiele lepsze.

Stosunek szefa do drzemki podczas pracy

W większości przedsiębiorstw drzemka pracownika, podczas pracy jest traktowana jako zwykła fanaberia. Właściciele twierdzą, że jeżeli zatrudniają pracownika i płacą im pensję, oczekują od nich wypełnienia czynności zawodowych przez konkretną ilość godzin.

Rygorystyczne podejście do rozliczania pracowników z pracy, która wykonują, nie daje możliwości uwzględnienia korzyści, które płyną z przyznania pracownikowi dodatkowej przerwy. W końcu człowiek nie jest robotem, w pewnych momentach w ciągu dnia jest bardziej produktywny i wykonuje swoje obowiązki, jak najlepiej potrafi, z kolei w innych jego wydajność się zmniejsza.

Przeczytaj też: http://www.auric.pl/czym-jest-mikrorachunek-podatkowy/

Miejsce na drzemkę w pracy

W większych korporacjach, już jakiś czas temu zaczęły się pojawiać specjalnie wydzielone pomieszczenia, które służą do odpoczynku i regeneracji. Znajdują się w nich hamaki, leżaki oraz kanapy.

Jak powinno wyglądać idealne pomieszczenie, w którym można odbyć drzemkę, podczas pracy? Przede wszystkim powinno mieć możliwość zaciemnienia, powinna się w nim znajdować leżanka, która umożliwia położenie się lub siedzenie w pozycji półleżącej. Dopełnieniem idealnych warunków do relaksu, są stopery do uszu. Lub możliwość słuchania muzyki, która ma funkcje uspokajające.

Źródło: https://infratechsummit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here